Filtrovat podle

Kategorie

Kategorie

Dostupnost

Dostupnost

Cena

Cena

 • 250 Kč - 13 000 Kč

Naše kolekce

Podkategorie

 • Červené víno

  Vína bohatá, hutná, jsou plná vůní lesních plodů a na patře je vnímáte jako tekutý samet. Jsou to silná, komplexní a vysoce kultivovaná vína, přímo stvořená k dobrému jídlu. Královskou odrůdou pro tento druh vín je Cabernet Sauvignon, klíčová odrůda velkých vín Bordeaux. Další odrůda zasluhující si pozornost Merlot, která je charakteristická pro region St.Emilion a Pomerol také z oblasti Bordeaux.

 • Bílá vína

  tohoto druhu mají barvy od bledé zlaté po slámově žlutou, mohou však mít i nádherně tmavé medové barvy. Buket, často zřetelně rozpoznatelný a výrazný, může sahat od zralých jablek, meruněk a broskví až po ananas a mango, bývá se stopami po kouři, teplém chlebu a vanilce. Tato vína jsou lahodná a intenzivní, přesto však delikátní a suchá, jsou dokonalým doplňkem k jídlům. A pak nastává čas dezertů. A co třeba vína ze Sauternes.

 • Ročník

  Dobré ročníky jsou roky, ve kterých bylo počasí v jednotlivých pěstitelských oblastech příznivé tomu, aby bylo vyrobeno dobré víno. Dobrý ročník je také ten kdy je dobrý vinař schopen vyrobit dobré víno i z ročníku "špatného".

 • Oblast

  Nejlepší vína lze vypěstovat v mikroklimatu, které poskytne révě zvláštní a jedinečné vegetační podmínky. Počasí a podnebí ovlivňují chování révy stejně jako lidi. Nedokáže se vyrovnat s extrémním počasím a je až příliš závislá na svých klimatických zálibách. Francouzsky je nejvýstižnější slůvko TERROIR.

 • Nápojové sklo

  Kvalitní čiré sklenice z našeho sortimentu si určitě najdou svého majitele, degustátora oblíbených červených a bílých vín , koňaků, nebo dalších alkoholických nebo i nealkoholických nápojů. Našli jsme Vám ty nejvhodnější tvary sklenic. Ať už právě pro degustaci vín nebo už jen výběrem pro daný konkrétní druh vína ,šampaňského ale i něčeho ostřejšího.

Počet produktů: 62

Zobrazení 1-12 z 62 položek

Aktivní filtry