Filtrovat podle

Kategorie

Kategorie

Dostupnost

Dostupnost

Cena

Cena

 • 1 100 Kč - 13 000 Kč

Oblast

Nejlepší vína lze vypěstovat v mikroklimatu, které poskytne révě zvláštní a jedinečné vegetační podmínky. Počasí a podnebí ovlivňují chování révy stejně jako lidi. Nedokáže se vyrovnat s extrémním počasím a je až příliš závislá na svých klimatických zálibách. Francouzsky je nejvýstižnější slůvko TERROIR.

Podkategorie

 • Barsac

  Sauternes a Barsac jsou vinařské regiony patřící k Bordeaux, kde se vyrábí ta nejušlechtilejší sladká vína světa. Bílá sladká vína vytvořená na principu botrytidy tedy napadení hroznu ušlechtilou plísní a jejich následné vysušení. Tato dezertní sladká vína bezpřidaného cukru či alkoholu jsou vůbec nejelegantnější a nejsofistikovanější svého druhu.


 • Margaux
   Margaux je nejznámější ze všech podoblastí Bordeaux.Je také nejrozsáhlejší ze všech čtyř klasických lokalit Medocu.
   Vinice oblasti Margaux jsou vyjímečné tím ,že na jejichž uzemí se rodí velká vína kategorie 1er Cru classé ale také vína všech pěti kategorií klasifikace Cru classé.Lokalitu tvoří obce Arsac,Cantenac,Labarde,Margaux a Soussans.
 • Pauillac
   Pauillac je nejznámější oblastí Bordeaux na jejímž území se nacházejí vinice tří kategorií 1er Cru Classé:Latour,Lafite a Mouton.
   Vinice zde mají vynikající orientaci ke slunci a daří se zde královsky révě vinné Cabernetu Sauvignon.Vína mají zřetelný výraz po chuti  černého rybízu(cassis),typický pro tuto odrůdu.
 • Pomerol

  Malá venkovská krajina Pomerolu je proslavená nejdražším vínem světa Chateau Petrus.

    Na zdejším vyjímečném podloží této oblasti se daří velmi dobře révě vinné odrůdy Merlot.

 • Saint Emilion
   Terroir oblast na pravém břehu řeky Dordogne,50km na východ od Bordeaux.
   Na deseti kilometrech vesnice St.Emilion je dnes nejméně 1000 crus ,která mohou používat toto označení.
   Nachází se zde vinařství,která produkují špičková červená vína a také jedny z nejlepších bílých vín Chateau Cheval-Blanc.
 • Saint Estephe

  Většina vín ze St.Estéphe má dobrou strukturu a je dlouhodobě stabilní.Jejich chuť po hroznech je lepší než kdysi a výraznější již v mladém víně.A s pěti crus classés pokrývajícími pouhých šest procent plochy je bohatým zdrojem nedoceňovaných bordeauxských vín červeného typu.

 • Saint Julien
  Poloha vinic St.Julienu je na východ od vesnice s odtokem
  do řeky Gironde.Hlavní odrůdy révy vinné jsou Cabernet Sauvignon,Cabernet franc a Merlot.Některé chateaux vyprodukují vína ,jež svou kvalitou nepochybně patří do kategorie 1er Cru Classé.
 • Sauternes

  To,co všem vínům z této oblasti dává punc komplexnosti -doslovně řečeno- je množství plísně Botrytis cinerea. Podnebí a nízko položené kopce Sauternes spolu s přirozeným teplem a vlhkým podnebím vytvářejí přirozené podmínky pro botrytidu.Bílá vína z oblasti Sauternes patří mezi nejchutnější sladká vína na světě.


   

Počet produktů: 42

Zobrazení 1-12 z 42 položek

Aktivní filtry